06033G124ZAT2A
Varenummer 06033G124ZAT2A
Fabrikant KYOCERA AVX
Beskrivelse CAP CER 0.12UF 25V Y5V 0603
Mængde Tilgængelig 516655 pcs new original in stock.
Anmod om lager og tilbud
Dataark 1.06033G124ZAT2A.pdf2.06033G124ZAT2A.pdf3.06033G124ZAT2A.pdf
06033G124ZAT2A Price Anmod om pris og leveringstid online
or Email us: Info@ariat-tech.com
Teknisk information af 06033G124ZAT2A
Producentens varenummer 06033G124ZAT2A Kategori kondensatorer
Fabrikant AVX (KYOCERA AVX) Beskrivelse CAP CER 0.12UF 25V Y5V 0603
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Mængde Tilgængelig 516655 pcs
Spændingsvurdering 25V Tolerance -20%, +80%
Tykkelse (Max) 0.035" (0.90mm) Temperaturkoefficient Y5V (F)
Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) Serie -
Vurderinger - Produktstatus Active
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Pakke Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur -30°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Lead Style - Blyafstand -
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - kapacitans 0.12 µF
Applikationer General Purpose
Hent06033G124ZAT2A PDF - EN.pdf
Produktmodel
06033G124ZAT2A
Introduktion
Generel anvendelse multilagskeramisk capacitor (MLCC)
Mærke og Producent
AVX
Funktioner
Overflademount teknologi, multilagskeramisk, generel kapacitans
Produktpræstation
Kapacitans på 0.12 µF, spænding klassificeret til 25V, driftstemperaturinterval fra -30°C til 85°C
Tekniske Specifikationer
Kapacitans: 0.12 µF, Spænding - Godkendt: 25V, Temperaturkoefficient: Y5V, Tolerance: -20%, +80%
Dimensioner, Form og Forpakning
Pakke: 0603 (1608 metrisk), Størrelse: 0.063" L x 0.032" B x 0.035" H, Emballage: Tape & Reel (TR)