06033F473KAT2A
Varenummer 06033F473KAT2A
Fabrikant KYOCERA AVX
Beskrivelse CAP CER 0.047UF 25V X8R 0603
Mængde Tilgængelig 398790 pcs new original in stock.
Anmod om lager og tilbud
Dataark 1.06033F473KAT2A.pdf2.06033F473KAT2A.pdf
06033F473KAT2A Price Anmod om pris og leveringstid online
or Email us: Info@ariat-tech.com
Teknisk information af 06033F473KAT2A
Producentens varenummer 06033F473KAT2A Kategori kondensatorer
Fabrikant AVX (KYOCERA AVX) Beskrivelse CAP CER 0.047UF 25V X8R 0603
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Mængde Tilgængelig 398790 pcs
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±10%
Tykkelse (Max) 0.035" (0.90mm) Temperaturkoefficient X8R
Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) Serie -
Vurderinger - Produktstatus Active
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Pakke Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Lead Style - Blyafstand -
Højde - Siddende (Max) - Funktioner High Temperature
Fejlrate - kapacitans 0.047 µF
Applikationer General Purpose
Hent06033F473KAT2A PDF - EN.pdf
Produktmodel
06033F473KAT2A
Introduktion
Keramisk kondensator til almene anvendelser
Mærke og Producent
AVX Corporation
Funktioner
Overflademonteret, multilags keramisk kondensator (MLCC) til generel anvendelse
Produktpræstation
Kapacitans på 0,047F med en tolerance på ±10% effektiv inden for et temperaturområde på -55°C til 150°C
Tekniske Specifikationer
Spændingsvurdering på 25V; temperaturkoefficient X8R
Dimensioner, Form og Forpakning
Dimensioner: 0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm); tykkelse: Maksimal 0,035" (0,90mm); pakket i tape & reel (TR) til automatisk montering