0603B331K101CT
Varenummer 0603B331K101CT
Fabrikant Walsin Technology Corporation
Beskrivelse CAP CER 330PF 100V X7R 0603
Mængde Tilgængelig 304000 pcs new original in stock.
Anmod om lager og tilbud
Dataark 0603B331K101CT.pdf
0603B331K101CT Price Anmod om pris og leveringstid online
or Email us: Info@ariat-tech.com
Teknisk information af 0603B331K101CT
Producentens varenummer 0603B331K101CT Kategori kondensatorer
Fabrikant Walsin Technology Beskrivelse CAP CER 330PF 100V X7R 0603
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Mængde Tilgængelig 304000 pcs
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±10%
Tykkelse (Max) 0.034" (0.87mm) Temperaturkoefficient X7R
Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Serie -
Vurderinger - Produktstatus Active
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Pakke Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Lead Style - Blyafstand -
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - kapacitans 330 pF
Applikationer General Purpose
Produktmodel
0603B331K101CT
Introduktion
Keramisk Kondensator til Generelle Anvendelser
Mærke og Producent
Walsin Technology
Funktioner
Overflademonteret MLCC, kapacitans på 330 pF, X7R temperaturkoefficient, Tape & Reel emballage til automatisk montering
Produktpræstation
Nominel spænding på 100V, drifts temperaturinterval fra -55°C til 125°C, ±10% tolerance
Tekniske Specifikationer
X7R dielektrisk materiale, generel anvendelse kondensator
Dimensioner, Form og Forpakning
Pakke/kasse 0603 (1608 metric), længde 0,063" (1,60 mm), bredde 0,031" (0,80 mm), tykkelse maks. 0,034" (0,87 mm), Tape & Reel (TR) til SMT