BTT62004ESAXUMA1
Varenummer BTT62004ESAXUMA1
Fabrikant Infineon Technologies
Beskrivelse IC PWR SWTCH N-CHAN 1:1 TSDSO-24
Mængde Tilgængelig 16151 pcs new original in stock.
Anmod om lager og tilbud
Dataark 1.BTT62004ESAXUMA1.pdf2.BTT62004ESAXUMA1.pdf3.BTT62004ESAXUMA1.pdf
BTT62004ESAXUMA1 Price Anmod om pris og leveringstid online
or Email us: Info@ariat-tech.com
Teknisk information af BTT62004ESAXUMA1
Producentens varenummer BTT62004ESAXUMA1 Kategori Integrerede kredsløb (IC'er)
Fabrikant Cypress Semiconductor (Infineon Technologies) Beskrivelse IC PWR SWTCH N-CHAN 1:1 TSDSO-24
Pakke / tilfælde PG-TSDSO-24-21 Mængde Tilgængelig 16151 pcs
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) Not Required Spænding - Belastning 5V ~ 36V
Switch Type General Purpose Leverandør Device Package PG-TSDSO-24-21
Serie Automotive, AEC-Q100, PROFET® Rds On (Typ) 200mOhm
Forhold - Indgang: Output 1:1 Produktstatus Active
Pakke / tilfælde 24-TSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad Pakke Tape & Reel (TR)
Output Type N-Channel Output Configuration High Side
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Antal udgange 4
Monteringstype Surface Mount grænseflade On/Off
Input Type Non-Inverting Funktioner -
Fejlbeskyttelse Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage Nuværende - Output (Max) 1A
Basisproduktnummer BTT6200
Produktmodel
BTT62004ESAXUMA1
Introduktion
Strømadgangsafbryder til automotive applikationer
Mærke og Producent
Infineon Technologies
Funktioner
Produktpræstation
Høj-sædeafbryder med 4 uafhængige udgange, Maksimal udgangstrøm på 1A pr. kanal, Typisk Rds(on) på 200mOhm, Opererer fra 5V op til 36V belastningsspænding
Tekniske Specifikationer
Generel brug afbryder type, Rds On (Typ) på 200mOhm, Strømbegrænsning (fast), AEC-Q100 kvalificeret
Dimensioner, Form og Forpakning
Pakke / Kasse: 24-TSSOP med eksponeret pad, Dimensioner: 0.154", 3.90mm bredde, Emballering: Tape & Reel (TR) til automatisk samling